Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Ženská hormonální jóga

21. 9. 2019 @ 10:00 - 16:00

Srdečně Vás zvu na víkendový seminář ženské hormonální jógy, který se bude konat 21. – 22. 9. 2019.  Jedná se o sestavy jógových cviků a dalších technik, které stimulují žlázy s vnitřní sekrecí, zabezpečující tvorbu hormonů, jež jsou nezbytné pro správné fungování těla. Hladina hormonů se díky pravidelnému cvičení stabilizuje na optimální hodnotu. Cvičení je vhodné pro jedince, kteří trpí: nepravidelnou, bolestivou menstruaci či PMS, nepříjemnými projevy menopauzy, změnou nálad, sníženou funkcí štítné žlázy, sníženým libidem, polycystickými vaječníky, nebo se jim nedaří otěhotnět. V neposlední řadě jógová hormonální terapie ženy omlazuje a zeštíhluje.

Učení je potřeba rozložit nejméně do dvou dnů, dřív se sestavu a techniky není možné naučit. Je potřeba se naučit správně dýchat a správně cviky provádět. Seminář bude probíhat v Kasejovicích v Kulturním centru – v přízemí naproti knihovně.

Program: začátek bude v sobotu v 10h, budeme se učit dvě nové techniky dýchání – Bhastriku a dech Ujjayi. Tyto dechové techniky jsou základ pro správné provádění cviků v sestavě. Hlavní úlohou bhastriky je masáž vaječníků. Ujjayi zase masíruje a stimuluje štítnou žlázu. Dále se naučíme provádět Mulabandhu. Není to dechová technika, ani ásána, je to bandha – uzávěr, kontrakce svalů, která ovlivňuje proudění energie. S mulabandhou jsme již trochu pracovaly při cvičení pánevního dna. Poslední a neméně důležitou technikou je cirkulace energie. Tyto věci se budeme učit během dopoledne. Následovat bude pauza na lehké občerstvení a budeme pokračovat výukou první částí sestavy. Předpokládaný konec bude v 16h. V neděli začneme zase v 10h, zopakujeme si první část sestavy a naučíme se část druhou. Na závěr si celou sestavu několikrát zacvičíme. Předpokládaný konec v 15h. S sebou svou jógamatku, pití, deku.

Cena za oba dny 500,- Kč. Cena zahrnuje skripta s veškerými informacemi, (během víkendu si do nich můžete dělat poznámky), občerstvení.  Doplňující info: pokud máte vyoperovanou štítnou žlázu, nebo dělohu, vaječník – nevadí, sestava se cvičí. Nedoporučuje se cvičit při diabetes a při hyperfunkci štítné žlázy. ! Prosím o závazné nahlášení účasti na mail: vsouzneni@email.cz.

Podrobnosti

Datum:
21. 9. 2019
Čas:
10:00 - 16:00

Místo konání

Kasejovice