Jóga

Harmonizace těla a duše prostřednictvím jógy

Jóga jako taková se skládá z propojení pránajámy ( prána znamená dech, energie; ajáma znamená ovládání dechu) a jednotlivách ásán.
Kromě toho, že jóga zvyšuje ohebnost, pružnost těla a odolnost proti nemocem, nabízí také možnosti, jak snížit stres a zvýšit kontrolu nad vlastními tělesnými funkcemi.

Hatha jóga se vyvinula z klasické jógy, je vhodná téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Každý ale cvičí dle svých možností! Lekce začíná uvolněním, prací s dechem a přes průpravné cviky přecházíme k jednotlivým ásánám, kdy se důraz klade na správné provedení, prodýchání a výdrž v každé pozici. Mezi pozicemi jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky. Součástí každé lekce je závěrečná relaxace.

Power jóga vychází z klasické hathajógy, je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Jednotlivé ásány se dynamicky střídají a důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost. Rozvíjí koncentraci, vědomé ovládání těla, je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci. Je vhodná pro aktivnější zdravé jedince bez vážnějších zdravotních potíží a pro všechny, kteří potřebují pro praxi více pohybu a dynamičnosti.

Ženská jóga představuje sestavy jógových cviků a dalších technik, které stimulují žlázy s vnitřní sekrecí, zabezpečující tvorbu hormonů, jež jsou nezbytné pro správné fungování těla. Hladina hormonů se díky pravidelnému cvičení stabilizuje na optimální hodnotu.

Pravidelné lekce v Kasejovicích: Kasejovice 8 – v současné době s ohledem na pandemii koronaviru lekce neprobíhají. Od září 2021 je v plánu obnova lekcí, ale zřejmě v jiných prostorách.

Pondělí: 17h-18h – jóga pro začátečníky, 18.10h – 19.10h – hatha jóga

Úterý: 18.30h – 19.30h – hatha jóga

Středa: 17h – 18h – jóga pro seniory, 18.10h – 19.10h – power jóga

Čtvrtek: 18.30h – 19.30h – jóga pro pevný střed těla a zdravá záda, s fyzioterapeutickými prvky