Metody ošetřování zvířat


Dornova metoda je jemná manuální technika, která ošetřuje opěrný aparát a navrací chybná postavení kostí a kloubů v těle zvířete do správné, tedy fyziologické polohy. Tato terapie se provádí při pohybu zvířete. Pohybem se zapojí do činnosti svalový aparát. Svaly za pohybu nevytvářejí ochranu, ale aktivně spolupracují. (zdroj: Andrea Dunová – Dornova metoda pro zvířata)

TTouch – práce s hubou

TTouch doteky – tuto techniku Linda Tellington Jones se vyvíjela mnoho let. Aktivuje nervové buňky a nervové spojení, koně se lépe uvolní, sníží se u nich stres, lépe se zotavují po nemoci. TTouch pomáhá při léčení zranění, při kolice nebo šoku.Existuje několik základních doteků TTouch, mimo jiné např. krajta, práce s hubou a ušima, levhart, práce s nohama atd…Doteky TTouch byly zabudovány do metody TTEAM. (zdroj: Tellington – Jones L.)

TTouch – práce na nohách

Body wrapp

Equine Touch

Uvolňování fasciálních řetězců u koní

Manuální lymfodrenáž

Kraniosakrální terapie

Uvolnění bloků a léčba zvířete v meditačním stavu.

 

Bachovy esence
Bachovu květovou terapii vyvinul anglický lékař E. Bach na zač. 20. století. Přišel na to, že negativní emoce mají za následek fyzické problémy – nemoce. Bachovy esence jsou schopny vyrovnávat emočí nerovnováhu, která je příčinou nemoci. Jsou to extrakty z 37 bylin, rostlin a stromů a jedné pramenité vody. Jejich výroba probíhá na jediném místě na světě a je zachován přesný postup, jako v době vzniku této metody. Bachovy esence jsou skvělým doplněním manuálního ošetření zvířat.

 

Použití: vybereme 5 až 7 esencí vhodných pro jednice, nakapeme do mixovací lahvičky, doplníme vodou a podáváme 5x denně 5 kapek. Nutné užít alespoň 3 lahvičky esencí.